Jak zrobić dobrą reklamę video w internecie?

Dobra reklama wideo to przede wszystkim reklama skuteczna. Powinna angażować wszystkie zmysły, skupiać uwagę i zachęcić do zakupu produktu lub usługi. Problem polega na tym, że żyjemy w czasach przepełnionych reklamą. Jak wyróżnić się na rynku i kogo wybrać do produkcji filmowej?

Każda reklama wideo do telewizji lub mediów społecznościowych powinna rozpocząć się analizą rynku i dokładnym sprecyzowaniem grupy docelowej. To podstawa bez której ciężko ruszyć dalej, nie potykając się o własne nogi. Kolejnym etapem jest stworzenie oryginalnej koncepcji, która wyróżni się na tle innych reklam, pozostawi w odbiorcy refleksję i zadecyduje o naszym sukcesie.

Dobry scenariusz to podstawa

Pewnie, że można zrobić reklamę bez scenariusza! Niektórzy idą na żywioł i rozpoczynają zdjęcia z myślą „jakoś to będzie”. Niewykluczone, że spontaniczna reklama stanie się viralem i przyniesie nam sukces. Jest to jednak metoda podobna do wróżenia z fusów. Profesjonalne firmy zajmujące się produkcją reklam filmowych zawsze poświęcają czas na stworzenie idealnej koncepcji, która poruszy zmysły, a nawet wzruszy do łez. Na tym etapie nie warto oszczędzać ani czasu ani pieniędzy. I dobrze zaufać profesjonalistom.

Jak wybrać lokacje i aktorów?

Poszukiwanie lokacji to proces fascynujący, ale długotrwały i wymagający cierpliwości. Mówiąc wprost – trzeba się nachodzić, żeby odnaleźć prawdziwe perełki. I niestety – nie wszystko złoto, co się świeci. Pozornie idealna lokacja może nie nadawać się do zdjęć z przyczyn technicznych, a miejsce, które odrzucimy na wstępie, po kilku „poprawkach” będzie idealne. Wprawione oko wychwyci najlepszą możliwą lokację. Podobnie jest z aktorami i statystami. Można szukać wśród znajomych i niewykluczone, że znajdzie się wśród nich przyszła gwiazda filmowa, ale najlepiej zorganizować casting. Nie byle jaki, tylko w profesjonalnym studio, gdzie dobrze oświetlimy kandydatów i sprawdzimy jak prezentują się przed kamerą.

Profesjonalna ekipa filmowa

O ile na dwóch pierwszych etapach możemy oszczędzić, wykonując wszystko sami, ten ostatni to wizytówka całego przedsięwzięcia. Zorganizowanie produkcji to złożony proces, wymagający wiedzy, znajomości branży, doświadczenia i odporności na stres. Wystarczy zaniedbać jeden element, aby zniweczyć wcześniejsze działania. Podobnie jest z montażem i postprodukcją. To wisienka na torcie. Studio Filmowe Panika posiada kilkudziesięcioletnie doświadczenie w branży filmowej. Stworzyliśmy wiele profesjonalnych produkcji reklamowych. Posiadamy własną ekipę filmową, współpracujemy z najlepszymi filmowcami w branży i posiadamy kompleksowe zaplecze sprzętowe. Wybierając Studio Filmowe Panika z Gdyni otrzymujesz gwarancję profesjonalnej, dobrej i skutecznej reklamy do internetu i telewizji.