Czy warto realizować zdjęcia w hali filmowej?

Studio filmowe Panika w Gdyni – wynajmij największą halę zdjęciową w północnej Polsce

Wspaniale jest kręcić filmy w plenerze, ale jeszcze lepiej wynająć halę zdjęciową. Dlaczego? Jest ciepło, nic nie pada na głowę, masz zaplecze sanitarno-kuchenne, dzień można sfilmować nocą, a noc za dnia i nie ma takiego ujęcia, którego nie dałoby się zrealizować. Ten wpis będzie o zaletach, wadach (tak, nie boimy się o tym pisać) i kosztach wynajmu największego studia filmowego w Trójmieście.

Na początek kilka faktów. Studio filmowe Panika to dwie hale: duża o wymiarach 300 m kw. i 10 m wysokości oraz mniejsza o wymiarach 70 m kw. i 3 m wysokości. Którą wy-brać? Decyzja to przede wszystkim kwestia budżetu, a co za tym idzie – również możliwości.

Hala A (większa) to miejsce do zadań specjalnych z dużymi wrotami wjazdowymi i kompleksowym zapleczem. Hala A znajduje się w głównym budynku Studio Panika. Wraz z wynajmem przestrzeni otrzymujemy: elektrycznie opuszczaną kratownicę pod oświetlenie (można na niej podwiesić co tylko diabelska dusza zapragnie), doskonałą akustykę (przydatne zwłaszcza przy organizacji wydarzeń i koncertów), toalety, reżyserkę, salę do charakteryzacji oraz przyłącze 60KW. Na hali A można m.in.: zbudować scenografię pokoju (mamy przesuwne ścianki do dyspozycji), sfilmować duży samochód, skorzystać z green screen’a albo zbudować przestrzeń w technologii wirtualnej rzeczywistości. Na terenie studia oddajemy do dyspozycji internet o prędkości 1Gbps, przydatny przy transmisjach live.

Hala B (mniejsza) to doskonały wybór dla produkcji z niższym budżetem. Znajduje się w innym budynku na terenie Studia Panika. Do dyspozycji wynajmującego oddajemy: białą cykloramę, reżyserkę, toaletę oraz doskonałą akustykę. To świetny wybór na: sesje zdjęciowe czy reklamy produktowe. Mimo niewielkich rozmiarów studia można tu zbudować np. scenografię małego pokoju.

Wynajem studia filmowego – wady i zalety

Wygoda to największa zaleta wynajmu hali zdjęciowej. Nie musimy martwić się pogodą, która bywa zmienna. Każdy, nawet najpiękniejszy plener może zmienić swoje oblicze, gdy zacznie się chmurzyć. A gdy spadnie deszcz, zdjęcia najczęściej trzeba przesunąć, bez względu na koszty. W studio mamy ten komfort, że pogoda zależy wyłącznie od scenariusza. W plenerach i przestrzeniach zastanych nie zawsze możemy sfilmować przedmioty większych gabarytów. Do Studia Panika bez problemu wjedziemy np. kamperem. Ponadto, w studio doskonale oświetlimy filmowany obiekt z każdej strony, nawet z góry, montując lampy na kratownicy. Dodatkowym, ale niemniej ważnym atutem jest dobrze wyposażone zaplecze kuchenno-sanitarne. A jeżeli zdjęcia potrwają do późnych godzin nocnych, w Studio Panika można się zdrzemnąć w jednym z 3 pokoi na wynajem.

Czy są jakieś wady? No cóż, nie ma takiego studia, które oddałoby piękno Gdańska, Krakowa czy Nowego Jorku. Niektóre plenery, o ile pogoda nam dopisze zawsze będą dobrze prezentować się na obrazku. Realizacja plenerowa nie wyklucza jednak tej studyjnej, a obie formy można z powodzeniem łączyć.

Studio filmowe w Trójmieście – ile kosztuje wynajem?

Jeden dzień zdjęciowy na hali A to koszt 3000 zł, a na hali B – 1000 zł. Za 1/2 dnia zdjęciowego zapłacimy połowę tej kwoty. Przy większych lub mniejszych produkcjach cennik ustalamy indywidualnie. Dysponujemy również dużym zapleczem sprzętowym, niezbędnym do produkcji. W sprawie wynajmu hali oraz rentalu sprzętu najlepiej pisać na adres: mateusz@studiopanika.pl