Gdy potrzebujesz sprzętu na plan filmowy

Gdy potrzebujesz sprzętu na plan filmowy

Planując produkcję filmową trzeba zwrócić uwagę na wiele aspektów. Scenariusz, casting, dobór lokacji, terminy – jest tego sporo, ale jednym z istotniejszych zadań jest dobór odpowiedniego sprzętu – bez tego nie odbędzie się żadna produkcja.

Często do nagrania potrzeba kilku rodzajów kamer, wózka kamerowego, monitora, obiektywów, oświetlenia, statywów czy też radiotelefonów i wielu innych tego typu urządzeń. Jeśli ktoś nie dysponuje własnym zapleczem sprzętowym, w takiej sytuacji najlepszym i zarazem najtańszym rozwiązaniem może okazać się wynajem/rental sprzętu filmowego.

Dlaczego rental sprzętu filmowego?

Rental sprzętu filmowego jest popularny szczególnie w dużych miastach. Powodem tej popularności są przede wszystkim względy ekonomiczne. Sprzęt filmowy jest bardzo drogi, dlatego często okazuje się, że zamiast kupować kamerę, bardziej opłacalne będzie jej wynajęcie. Wypożyczalnie sprzętu filmowego oferują swoim klientom profesjonalny sprzęt wysokiej jakości. Również w wypożyczalni Studia Filmowego Panika znajdziesz szeroki wybór profesjonalnych narzędzi, niezbędnych podczas tworzenia materiałów audiowizualnych.
Na wynajem oferujemy obiektywy Zeiss CP.3, oświetlenie, kamery filmowe, czy monitory poglądowe. Zajmujemy się również wynajmem takiego sprzętu filmowego jak szyny, które umożliwiają wykonanie płynnego ujęcia, ścianki scenograficzne, aparaty i wiele innych. Co ważne, prowadzimy rental sprzętu filmowego na cały dzień. Dbamy, aby sprzęt poddawany był okresowemu serwisowaniu i działał bez zarzutu. Staramy się również regularnie poszerzać asortyment i dostosowywać się do zmieniających się potrzeb branży filmowej.

Jak dobrać sprzęt?

Przy wypożyczaniu sprzętu filmowego należy przeanalizować, do jakiego typu wydarzenia będzie on używany. Zazwyczaj wypożyczalnie sprzętu oferują szeroki wybór asortymentu, który sprawdzi się przy różnego rodzaju projektach – od niewielkich produkcji reklam produktowych przez produkcje telewizyjne do rozbudowanych produkcji filmowych. To, z jakiego sprzętu skorzystasz, należy rozważyć planując produkcję i tworząc kosztorys. Wtedy już najlepiej określić czy potrzebny będzie kran kamerowy, gimbal a może zdjęcia w slow-motion? Prześledź scenariusz i dobierz odpowiedni sprzęt do planowanych scen. Czasami będziesz potrzebował mało ważącej kamery/aparatu, a innym razem czegoś większego. Odpowiedni dobór sprzętu to lepsza jakość produkcji ale też dobrze zbilansowany kosztorys.